29 października 2015

Ważka

Ważka - rząd drapieżnych, starych ewolucyjnie o przeobrażeniu niezupełnym, smukłym ciele, dużych oczach złożonych, krótkim tłowiu, wydłużonym odwłoku i dwóch parach skrzydeł. (wikipedia)


 Z tęczowego zestawu marki Rowan Fabrics stworzyłam obraz. Tkaniny z tej kolekcji są pełne soczystych kolorów. Szycie z nich to ogromna przyjemność. Jest wiele możliwości łączenia, Każdy układ materiału pasuje do siebie.


Na środku wypikowałm ważkę. Jest ona na pierwszym planie. Pikowałam ją maszyną domową Janome 4100. Wiele godzin przy maszynie, ale było warto. Pomysł przyszedł nagle - takie natchnienie, które szybko zrealizowałam.
Na około są jeszce czerwone kontury ważek - 22 sztuki. Są mało widoczne, ponieważ ważka matka jest njważniejsza.


  Quilt ma wymiary 74cm/89cm, ważka 37cm/46cm. Całość składa się z 238 kolorowych kwadracików.


Quilt ważkę zgłaszam do BLOGGER'S QUILT FESTIVAL jesienna edycja w kategorii HOME MACHINE QUILTED QUILTS - pikowane na maszynie domowej .
Jeśli podoba Wam się mój patchwork proszę o głosy od 29 października do 5 listopada. Wystarczy wejść TUTAJ w lewym rogu zaznaczyć czerwonym ptaszkiem - i to wszystko.


 Jeszcze kilka zbliżeń pikowania. Zdjęcia nie oddają uroku i kolorów obrazu. Patchwork jest naprawdę kolorystycznie bardzo ciepły.


Pozadawiam
Agnieszka
Dodaj napis